Rezervujte si termín

Kalendář obsazenosti

Poptejte si termín
své dovolené

Napište nám vybraný termín z kalendáře a vaše očekávání. My se s vámi obratem spojíme, potvrdíme vybrané ubytování ve zvoleném termínu a domluvíme další podrobnosti. A na vás už je jenom se zabalit…

Jaké si vyberete ubytování?

Vyberte si pokoj romantický, chalupářský, dřevěný, moderní, nebo mořský?

Stylové pokoje

Zapomeňte na malá „Áčka“ - moderní kempování vypadá úplně jinak. Vyzkoušejte stany Sahara.

Glamping stany

Proč strávit dovolenou v obci Růžová?

Obec Růžová leží 10 km od města Děčín, na hranici Národního parku České Švýcarsko. V obci najdete několik restaurací, potraviny, bowling, dětské hřiště, fotbalové hřiště s umělým povrchem vhodné i pro tenis, volejbal, nohejbal nebo dětské hřiště.

Obec Růžová je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku. Přímo z Růžové můžete podniknout pěší výlet na nejznámější místo NP České Švýcarsko, na Pravčickou bránu. Připravte se na celodenní výlet, kdy se projedete lodičkami v soutěsce říčky Kamenice, projdete Meznou i Mezní Loukou. Většina trasy vede voňavými lesy a bude se vám zaručeně líbit.

Součástí obce Růžová je osada Kamenická Stráň. Zde se nachází soubor památkově chráněných lidových staveb tzv. podstávkových domů. Z Kamenické Stráně vede cesta k Dolskému mlýnu, známému z pohádky Pyšná princezna. Těsně nad obcí Růžová se zvedá do výše 402 m n. m. Pastevní vrch (Hutberg) s novou vyhlídkou Růženkou, z vrcholu je jedinečný výhled na Sněžník, Jedlovou, Růžák, Papststein, Lilienstein.

Od Trapani house se můžete vydat rovnou kolem Kovářova kopce nebo novou naučnou Petřinskou stezkou. Můžete se také vydat na nejvyšší vrchol oblasti Růžovský vrch (619 m n. m.), kde je od roku 1973 národní přírodní rezervace, rozkládající se na 184 ha. Růžák je čedičový kužel sopečného původu porostlý přirozenými smíšenými porosty a teplomilnou květenou.

V obci také můžete navštívit místní Mýdlárnu Rubens, která vyrábí mýdla vlastní rodinnou originální recepturou starou více jak sto let nebo také navšívit indiánskou vesničku Rosehill. Pro milovníky kol je zde nově vystaven pumtrack.

Dominantou obce, která Vás při příjezdu upoutá, je barokní kostel sv. Petra a Pavla. Kostel byl postaven na místě starého kostela v letech 1710 - 1712 pod patronací majitele panství z rodu Clary Aldringen.

Jen pár kilometrů příjemnou procházkou dojdete nebo po cyklostezce dojedete na rozhlednu Janov či vyhlídku Belveder. Po turistických trasách dojdete na Jetřichovické vyhlídky, můžete navštívit vojenské opevnění či lesní divadlo v Srbské Kamenici. Vydat se do sousedního Německa po přírodních krásách, do lázeňského města Bad Schandau nebo nedalekých Drážďan za historií či nákupy.

Kontakty

Trapani house & camp
Růžová 291, 407 14
+420 777 137 136 +420 776 112 552 #

1,5 hodiny jízdy od Prahy se dostanete do jednoho z nejkrásnějších míst naší země. České Švýcarsko s Pravčickou bránou, Soutěsky říčky Kamenice, Dolský mlýn, Jetřichovice a další romantická místa jsou na dosah ruky. A ty hvězdy...

Kontaktujte nás